We are Online Market of organic fruits, vegetables, juices and dried fruits. Visit site for a complete list of exclusive we are stocking.

Contact us

Mehmet Bey ile 3 Ayda 17 Kg Verdik

Mehmet Bey ile 3 Ayda 17 Kg Verdik

Mehmet Karasaban ile 3 ayda 17 kg. verdik.
Hem de hiç aç kalmadan; diyette yasakları olmadan… Kendisini bir kez daha tebrik ediyorum; Sağlıklı, formda günler…

Mehmet Bey; kilo vermeye nasıl karar verdiniz?

Önceden milli sporcu olduğum için doğru kiloda kalmak benim için çok önemliydi. 2000 yılların başında profesyonel spor yaşamımı bitirdikten sonra ve iş hayatıyla beraber kendimi bir anda sağlığımı tehdit eder bir kiloda buldum. Anne tarafında genetik kalp&damar hastalığı olduğundan ve kan değerlerimin çok kötü çıkması nedeniyle, radikal bir şekilde eski formuma dönmeye karar verdim. Belki diyabet veya kalp hastası olup hayatımız geri kalanını (biyolojik engelli) olarak yaşayacaktım.

Birlikte uyguladığımız diyet programı ile 3 ayda 17 kg. verdik. Hem de tamamını yağ dokusundan kaybederek! 17 kg. yağ kaybı sonrasında hayatınızda neler değişti ?

17 kg yağdan vermek tabii ki muthiş bir olay. Kendinizi daha dinç hissediyorsunuz; özgüveniniz daha yüksek oluyor. Genel anlamda hayata daha pozitif bakıyorsunuz. Bunu başarabilmek, hayatta başarmak istediğiniz diğer konularda da size motivasyon sağlıyor diyebilirim.

Kilo verme sürecinizdeki deneyimlerinizi paylaşabilir misiniz?

Kısa zamanda çok disiplinli bir programla (diyet&spor) kilo verme konusunda çok iyi bir performans verdiğimi düşünüyorum. Burada özellikle sizin bana vermiş olduğunuz motivasyona değinmeden geçemeyeceğim. Ben de iyi bir öğrenci oldum. Haftalık diyet programlarınıza %90’a yakın riayet ettim. Haftanın 7 günü egzersiz veya spor yaptım.

Beslenme alışkanlıklarınızı da değiştirerek ideal kilonuza ulaştık. Sizi bir kez daha tebrik ediyorum ! Koruma programına devam ediyoruz 🙂

Aslında burada en önemli olan konu beslenme alışkanlıklarınızı değiştirmek ve ona sadık kalmak. Kilo vermekten daha zor olan kısmı; koruma.. Bu kadar emeğin boşa gitmesini kimse istemez doğrusu.

Son olarak size bu süreçte bana verdiğiniz sonsuz destek için şükranlarımı sunuyorum! Ama yola devam; tartıda 79 kg görmeden içim rahat etmeyecek 🙂 Teşekkürler…