We are Online Market of organic fruits, vegetables, juices and dried fruits. Visit site for a complete list of exclusive we are stocking.

Contact us

Kişiye Özel Diyet

Kişiye Özel Diyet

kişiye özel diyet

Kişiye özel diyet programının kişi tarafından uygulanabilirliği çok önemlidir.

Kişiye özel  diyet için beslenme programı; beslenme alışkanlıklarını uzun dönemde değiştirecek şekilde sunulmalıdır. Kişi diyetini keyifle ve stres/gerginlik yaşamadan; monoton hale gelmeden ve sıkılmadan; yeterli ve dengeli beslenme alışkanlığı kazanarak; sevdiği besinleri tüketerek uygulayabilmelidir.

SİZ ÖZELSİNİZ, DİYETİNİZ DE SİZE ÖZEL OLMALI!
Her birey aynı diyeti uygulayabilir mi?
KESİNLİKLE HAYIR!

Kişiye özel diyet’in farkını daha iyi anlamanız için sizlere birkaç örnek vermek istiyorum:

. 60 kg. ağırlığındaki bir bayan ile; 160 kg. ağırlığı olan bir bayanın aynı zayıflama diyetini uygulaması size mantıklı geliyor mu?
. 17 yaşındaki bir bireyin uygulayacağı sağlıklı beslenme programı ile; 57 yaşındaki bireyin uygulayacağı program aynı olabilir mi?
. Sabah 8:00’de uyanıp günboyu işyerinde olan bir kişi ile 12:00’dan sonra uyanan bir ev hanımına aynı saatlere sahip bir beslenme programı verilse uygulanabilirliği sizce ne derece gerçekçi olur?
. Şeker hastalığı ve yüksek tansiyonu olan yetişkin bir birey ile hiçbir hastalığı bulunmayan sağlıklı bir bireyin uygulayacağı zayıflama diyeti sizce aynı olabilir mi?
. Mesleği bankacı olan (dolayısıyla tüm gün masabaşı çalışan) bir kişi ile bir sporcunun aynı zayıflama diyetini uygulaması sizce doğru olur mu?
. Evinde yeme düzeni olmayan, yalnız yaşayan bir kişiye; hergün evinde yemek pişen, kurulu bir düzeni olan bir kişi için planlanmış diyeti verirseniz sizce kişi bu diyeti kolayca uygulayabilir mi; ne kadar süre uygulayabilir?
.  Vejeteryan bir kişiye et/tavuk vb. içeren normal bir zayıflama diyeti verilse bu kişi bu diyeti uygular mi?
.  Çikolatadan vazgeçemeyen bir kişiye hiç çikolata içermeyen bir diyet program verilse bu programı ne kadar süre uygular?
Umarım örneklerim sizlere ‘KİŞİYE ÖZEL DİYET’in önemini biraz olsun aktarabilmiştir.

DİYET NASIL PLANLANIR?

Diyet ciddiye alınmalıdır; her bireyin diyeti kendisine özel planlanmış şekilde olmalıdır. Sağlıklı ve ideal kilonuzda olmak istiyorsanız mutlaka bir Diyetisyen’e danışılmalıdır. Yaş, cinsiyet, boy, BKI, Bazal metabolzima hızı, Vücut analizi ölçümleri (yağ, kas miktarınız),kişinin sağlık durumu ve doktor tarafından değerlendirilmiş kan tahlil sonuçları, beslenme alışkanlıkları, fiziksel aktivite durumu, eğitim durumu, ekonomik durum, iş / öğrencilik hayatı, medeni durum, psikososyal durum, psikolojik durum, günlük bireysel alışkanlıklar gibi pek çok faktörü göz önünde bulundurarak SİZE ÖZEL bir beslenme programını BİRLİKTE planlıyoruz.

Kişiye özel diyet programı hizmetini online diyet sayfamıza uğrayıp size uygun programı bularakta alabilirsiniz.