We are Online Market of organic fruits, vegetables, juices and dried fruits. Visit site for a complete list of exclusive we are stocking.

Contact us

Işıl Hanım ile 4 Ayda 20 Kg Verdik

Işıl Hanım ile 4 Ayda 20 Kg Verdik

Fazla kilolar artık yük olmasın..
Yaz geldi; daha hafif ve rahat olmak istiyoruz; fazla kilolarımız artık sırtımıza, belimize ağırlık yapmasın, bizi özgür bıraksın istiyoruz. Kilo verme isteğimiz de arttı; Diyet uzmanı eşliğinde bir diyet programı ile sağlıklı ve kalıcı kilo vermek mümkün ve sanıldığı gibi zor da değil! Sizlere bir örnek vermek isterim; bir başarı öyküsü..

Işıl Hanım’a kişiye özel diyet programı planladık ve düzenli takiplerini yaptık
Işıl Hanım 22 yaşında genç bir bayan. Tanıştığımızda 91 kg idi. Öncelikle vücut analizi cihazında ölçümlerini gerçekleştirdik. Vücuttaki yağ ve kas dokularının ağırlığını yaş, boy ve cinsiyetine göre olması gereken değerler ile karşılaştırdık. Ardından bazal metabolizma hızı ölçümü yaptığımız cihaz ile Işıl hanımın metabolizma hızını ölçtük ve metabolizma hızının 1300 kkal. olduğunu öğrendik. Işıl Hanım’ın metabolizması kişisel verilerine göre olması gereken değerde; yani normal aralıkta idi. Işıl hanım ile olmak istediği kiloyu konuştuk; sağlık açısından ne kadar kilo verebileceğini ve kilo hedefimizi belirledik; ve programımıza başladık. Sevdiği besinleri, günlük yaşam tarzını, beslenme alışkanlıklarını, kan tahlil sonuçlarını ve doktorunun önerilerini, sosyal yaşantısını, iş ve özel hayatını konuşarak beslenme programını ona özel planladık. Haftalık görüşmelerimizde her hafta o haftanın menüleri ile ilgili konuştuk; o hafta özel bir programı var ise nasıl besleneceği ile ilgili önerilerde bulunup, örnek menüler oluşturduk. Amaç sadece kilo vermek olmadı; sağlıklı beslenmeyi öğrenmek ve sağlıklı beslenmeyi yaşam tarzı haline getirmek oldu esas amacımız. Sağlıklı beslenme yaşam tarzı haline geldiği vakit ideal kilonuzu korumak çok kolay ve keyifli..

Danışanım Işıl Hanım başardı; hem de hiç aç kalmadan ve sevdiği besinleri yiyerek!
91 kg. ağırlığında olan Işıl Hanım’ın kilosunu 4 ayda 70 kg’a düşmesini başardık. Halen kilo vermeye de devam ediyoruz; hedefimiz 60 kg olmak.. Üstelik her şeyi yiyerek, hiç aç kalmadan, diyet yapıyor gibi olmadan ve mutlu şekilde..  Kendisi beni kırmayıp sorularımı cevaplandırdı; Işıl Hanım’ın kaleminden 4 ayda 20 kg. verme başarı öyküsünü size aktarmak isteriz.

IŞIL BOZKURT 4 AYDA 20 KG. VERDİ. HEM DE HİÇ AÇ KALMADAN; HER ŞEYİ YİYEREK !

Kilo vermeye nasıl karar verdiniz?
Işıl Hnm: Küçük yaşlardan beri hep fazla kilom vardı, babamı kaybetmenin acısı ile yaşadığım depresyon sonucu aşırı yemeye bağlı günden güne şişmanladım. Annem kilolarımdan dolayı çok üzülüyordu; onu daha fazla üzmemeye karar verdim ve cesaretimi toplayıp ilerde sağlık açısından her şey yolunda olsun diye uzman yardımı almaya ve bu yola baş koymaya karar verdim.
Kilo vermeye karar verdikten sonra yönteminizi nasıl belirlediniz?
Işıl Hnm: Daha önce bir kaç kez kendi başıma diyet uygulamıştım. Fakat motivasyon eksikliği, yanlış yöntemler yüzünden verdiğim kiloları tekrar geri aldım. Tekrar bunları yaşamak istemediğim için; beni destekleyecek ve denetleyecek, beslenmeyi öğretecek, bu işi severek gönülden yapan bir Beslenme uzmanı arayışına girdim ve internet üzerinden İpek Hanım’ı buldum; ilk tanışmamızdaki samimiyeti ve umutlu gülümsemesi benim aklımda hiç soru işareti bırakmadan Uzman Diyetisyenim İpek Hanım’ın hastası olmak istedim; ‘Bu iş artık tamam!’ dedim. Bana özel beslenme programı hazırladı; hiçbir detayı atlamadı. Ve biz çok güzel bir ekip olduk.
Kilo verme programına başladığınız an itibariyle hayatınızda neler değişti?
Işıl Hanım: Hayatımda ilk önce öğünlerim düzene girdi. Her şeyi saatinde, belirli ölçülerle ve hiçbir besinden vazgeçmeden beslenmeye başladım. Ve farkına varmadan kilo vermeye başlamıştım. Her hafta Cumartesi günleri İpek Hanım’la görüşüp değerlendirme yaptık ve ben o kapıdan hep kilo vermiş olarak çıktım. Arada kaçamak yaptım ama itiraf da ettim 🙂  İpek Hanım hiç kızmadı; şöyle dedi: ‘kaçamaklar zaten olmalı’. Bana o gülümsemesi her şeye yetti  Günde 2 veya 3 kez süt ürünleri tükettim; önceden süt ve yoğurt tüketme alışkanlığım yoktu. Programımda yazan miktarda meyve yemeye çalıştım. Su tüketimimi arttırdım, aç kalmamaya çalıştım. Biliyordum ki aç kalmakla kilo verilmiyor. En önemlisi İpek Hanım’ın hep söylediği gibi beslenme şeklim etrafıma yansıdı ve en başta ailem olmak üzere zararlı her şeyden vazgeçtik; en büyük mutluluklarımdan biri de bu.
Beslenme alışkanlıklarınız nasıl değişti?
Işıl Hanım: En önemlisi kahvaltı öğünümdü. Gün boyunca enerji dolu ve dinç kalabilmek için bu öğünü atlamadan yapmak alışkanlık haline geldi İpek Hanım sayesinde. Ara öğünlerimi düzenli tüketmeye başladım. Günde 6-7 öğün besleniyorum. En önemlisi kansızlık tedavimde birlikte çözüm yolları geliştirdik. Aşırı yağlı ürünlerden uzak duruyorum. Gece yeme ve atıştırmalarımı durdurmaya, yanlış beslenme alışkanlıklarımı değiştirmeye çalışıyoruz. Başarıyoruz da!
Ne kadar zamanda kaç kilo verdiniz? Hedef kilonuz nedir?
Işıl Hanım: Uzm. Dyt. İpek Ağaca sayesinde 4 ayda 21 kg verdim. 91 kg. dan sağlıklı bir şekilde 70 kg. a düşmeyi başardım . Hedef kilom 60 kg. Hedefe doğru emin adımlarla ilerliyoruz.

Kilo verdikten sonra hayatınızda neler değişti?
Işıl Hanım: İpek Hanım insan ilişkilerinde çok başarılı, en önemlisi empati kurabilen, karşındakinin isteklerine rahatça cevap verebilen; arkadaşça, dostça bir uzman. Kısacası tam bir moral kaynağıdır kendisi. Şu an gerçekten çok mutluyum, her şey çok güzel devam ediyor…