We are Online Market of organic fruits, vegetables, juices and dried fruits. Visit site for a complete list of exclusive we are stocking.

Contact us

ÇOCUKLAR İÇİN SAĞLIKLI MİLKSHAKE: Hurma Milkshake

ÇOCUKLAR İÇİN SAĞLIKLI MİLKSHAKE: Hurma Milkshake

Malzemeler:
•1 tepeleme kaşık probiyotik yoğurt
•1 çay bardağı yağsız süt
•1 küçük boy olgun trabzon hurması
•2-3 küp buz

Hazırlanışı ve Tüketimi Hakkında:
Hurmanın kabuklarını soyup çekirdeklerini çıkarttıktan sonra yoğurt ve süt ile birlikte blendırdan geçirin. İyice karıştıktan sonra, blendır çalışırken buzları da ekleyip homojen bir karışım olana kadar karıştırın. Bekletmeden soğuk servis yapın.

Hurma milkshake’in içerisinde şeker, katkı maddesi, aromalı şuruplar, gıda boyaları vb. hiçbir katkı yok!
Sağlıklı bir alternatif olan bu turuncu içecek, içeriğindeki b-karoten’den dolayı çok güçlü bir antioksidan etkiye sahiptir. Aynı zamanda posa içeriği yüksek olan hurma ve probiyotik özellikteki yoğurttan dolayı sindirim sistemi dostudur. Kabızlık yaşayan kişiler rahatlıkla tüketebilirler. Gaz ve şişkinlik şikayetiniz var ise sütü laktozsuz kullanabilirsiniz.

Kilo kontrolüne dikkat ediyorsanız; hurma milkshake’inizi yarım porsiyon tercih edin. 1 porsiyonu (tarifin tamamı) 90 kkal. enerji verir. Lezzetli mi lezzetli bu turuncu milkshake’i hazırlamanız sadece 5 dakikanızı alacak. Çocuklar buna bayılacak; tabii yetişkinler de!

(Bu tarif ‘Renklerle Diyet’ kitabından alınmıştır)