We are Online Market of organic fruits, vegetables, juices and dried fruits. Visit site for a complete list of exclusive we are stocking.

Contact us

Sağlıklı Beslenme Alışkanlığı Kazanma Programı

Sağlıklı Beslenme Alışkanlığı Kazanma Programı

Bu programa katılmak için fazla kilolu veya zayıf olmanıza gerek yok! İdeal kilonuzda olduğunuz halde daha sağlıklı ve düzenli beslenme alışkanlığı kazanmak isteyebilirsiniz…

Formda bir vücut, zinde bir beden hayalinizi daha fazla ertelemeyin!  

Sağlığınızı koruyacak, sizi daha enerjik hissettirecek, ideal kilonuzu koruyacak harika bir beslenme programında bulunmaya ne dersiniz?

Sağlıklı beslenmede her çeşit besini tüketmek gerekir. Dikkat edilmesi gereken nokta; besinin tüketim miktarı, tüketim saati, tüketim şeklidir.

Yaşam boyu sağlıklı beslenme alışkanlığı kazanmanız için tüm bunları ‘size özel’ hazırladığım  sağlıklı beslenme programında planlıyoruz!

  • İlk görüşmede ayrıntılı şekilde doldurduğunuz beslenme değerlendirme formu üzerinden beslenme alışkanlıklarınız, vazgeçilmez besinleriniz, sevdiğiniz besinler, alışkanlıklarınız, yaşam şekliniz, sosyal durumunuz, psikolojinizin beslenme ile ilişkisi, fiziksel aktivite durumunuz sağlık durumunuz, doktorunuzun görüp önerilerini eklediği son 6 ay içinde yapılmış olan kan bulgularınız, kullandığınız ilaçlar, kilo alma hikayeniz gibi noktalar üzerinde durduktan sonra; bir günlük besin tüketim kaydınızı (tüm gün saatiyle birlikte yediklerinizi ve içtiklerinizi) alacağım.
  • Vücut analizi cihazı ile yapacağım ayrıntılı ölçüm sonucunuzda yağ ve kas dokusu ağırlığınız, BKI değeriniz, bel kalça oranınız, bölgesel yağ ve kas dokusu dağılımlarınız gibi parametleri anlatıp yorumlayacağım. Tüm bu veriler doğrultusunda ulaşmak istediğimiz hedef kilonuzu belirleyeceğiz. Ve hedef kiloya ulaşmak için hemen yola çıkacak ‘Kişiye özel diyet’ programınızı birlikte planlayacağız. Uygulayamayacağınız bir beslenme programı hiçbir işe yaramaz; işte bu yüzden birlikte planlayacağız.
  • Her hafta belirli bir gün belirleyerek düzenli görüşmelerimize de başlıyor olacağız. Haftalık kilo takibinin doğru yapılabilmesi için; randevularımızın aynı gün ve aynı saatte, aynı kıyafetlerle ve aynı tokluk düzeyinde olması önemlidir. Haftalık vücut analizi ölçümlerinizi yaptıktan sonra genel olarak haftanın değerlendirmesini yapıp; bir önceki haftaki kilo alma sonucuna, istek ve önerilerinize, varsa o hafta gerçekleşecek sosyal etkinlikleriniz veya seyahat, iş toplantılarına uygun özellikte yeni diyet programınızı birlikte planlayacağız.

Sağlıklı beslenme alışkanlığı kazanma programında amacımız; ideal kilonuzu korumak ve yaşam boyu sağlıklı beslenme alışkanlığı kazanmanızdır.

Sağlıklı beslenme alışkanlığı kazandığınızda daha renkli, daha sağlıklı, daha enerjik bir yaşantınız olacak!

Yaşam boyu sağlıklı beslenme alışkanlığı kazanmaya ne dersiniz?