We are Online Market of organic fruits, vegetables, juices and dried fruits. Visit site for a complete list of exclusive we are stocking.

Contact us

MEYVELİ BUZ : Renkli Buz Çubukları

MEYVELİ BUZ : Renkli Buz Çubukları

Malzemeler:
•2 Kivi
•1 avuç taze yaban mersini (veya çekirdeksiz vişne)
•1 avuç çilek
•1 adet Şeftali
•2-3 avuç beyaz üzüm

Hazırlanışı ve Tüketimi Hakkında:
Kivilerin kabuklarını soyup halka halka doğrayın. Çilekleri ortadan ikiye bölün. Şeftaliyi soyup dilimleyin. Tüm dilimlediğiniz meyveleri ve yaban mersinini buz kalıplarının içine diklemesine sıkıca yerleştirin.
Beyaz çekirdeksiz üzümleri katı meyve sıkacağında sıkın. Üzümün suyunu buz kalıplarına boşlukları dolduracak şekilde dökün. Çubukları kalıbın ortasına gelecek şekilde meyvelerin arasına sıkıştırarak yerleştirin. Ortalama 3-4 saat dondurucuda beklettikten sonra soğuk servis yapın.

1 adet renkli buz çubuğunun enerji içeriği 45 kkal. dir. Şeker ilavesiz, katkı maddesiz olan bu buzlu atıştırmalıkların 1 tanesini tükettiğinizde 1 porsiyon meyve tüketmiş olacaksınız. Günlük C vitamini ihtiyacının 1/3 ünü karşılar. Hem kendinizin hem de çocuklarınızın severek tercih edeceği bu harika tarif, marketten alacağınız buzlardan daha besleyici ve doğal. Üstelik farklı renkleri içeriğinde bulundurmasından dolayı farklı antioksidanları (C vitamini, antosiyanin, quarcetin, beta-karoten gibi) alma imkânınız olacak. Hadi ne duruyorsunuz? Buzdolabınızdaki meyveleri siz de dondurun.

(Bu tarif ‘Renklerle Diyet’ kitabından alınmıştır)