We are Online Market of organic fruits, vegetables, juices and dried fruits. Visit site for a complete list of exclusive we are stocking.

Contact us

Hamilelik Dönemi Beslenme Danışmanlığı

Dünyanın en güzel ve özel duygularını tatmaya başladığınız şu günlerde, beslenme şekliniz sizin ve bebeğinizin sağlığı için çok önemli.

Hamilelik döneminde kaç kilo almalısınız? Hangi besinleri tüketip, hangilerini tüketmemelisiniz?, Hamilelik döneminde ihtiyacınız olan besin miktarları ne kadar? vb. sorular aklınızı mı karıştırıyor?

Kafanızdaki bu soruları silmek, harika bir süreç olan hamilelik döneminde size destek olmak istiyorum.

 

Hamilelikte de formunuzu korumak, renkli & sağlıklı beslenmek ve bebeğinizin sağlıklı gelişimini sağlamak için beslenme planınızı birlikte oluşturmaya ne dersiniz?

 

İşte hamilelik dönemi programımızın kapsamı:

İlk görüşmede ayrıntılı şekilde doldurduğunuz beslenme değerlendirme formu üzerinden birlikte geçiyoruz. Formumuz sayesinde beslenme alışkanlıklarınız, vazgeçilmez besinleriniz, sevdiğiniz besinler, alışkanlıklarınız, yaşam şekliniz, hamilelik hikayeniz, bebeğinizin gelişim durumu, sosyal durumunuz, psikolojinizin beslenme ile ilişkisi, fiziksel aktivite durumunuz, sağlık durumunuz, doktorunuzun görüp önerilerini eklediği son 6 ay içinde yapılmış olan kan bulgularınız, kullandığınız ilaçlar gibi pek çok bilgiye sahip oluyorum. Görüşme sırasında bir günlük besin tüketim kaydınızı (tüm gün saatiyle birlikte yediklerinizi ve içtiklerinizi) alacağım. Dilerseniz önceden yazıp getirebilirsiniz.

Vücut analizi cihazı ile yapacağım ayrıntılı ölçüm sonucunuzda yağ ve kas dokusu ağırlığınız, BKI değeriniz, bel kalça oranınız, bölgesel yağ ve kas dokusu dağılımlarınız gibi parametreleri anlatıp yorumlayacağım.

Tüm bu veriler doğrultusunda ulaşmak istediğimiz hamilelik dönemi bitimi için hedef kilonuzu belirleyeceğiz. Ve hedef kiloya ulaşmak için hemen yola çıkacak; ‘Kişiye özel diyet’ programınızı birlikte planlayacağız. Uygulayamayacağınız bir beslenme programı hiçbir işe yaramaz; işte bu yüzden birlikte planlayacağız.

Her hafta belirli bir gün belirleyerek düzenli görüşmelerimize de başlıyor olacağız. Haftalık kilo takibinin doğru yapılabilmesi için; randevularımızın aynı gün ve aynı saatte, aynı kıyafetlerle ve aynı tokluk düzeyinde olması önemlidir. Haftalık vücut analizi ölçümlerinizi yaptıktan sonra genel olarak haftanın değerlendirmesini yapıp; doktorunuzun rutin kontrollerinin sonucuna, bir önceki haftaki kilo alma sonucuna, istek ve önerilerinize, varsa o hafta gerçekleşecek sosyal etkinlikleriniz veya seyahat, iş toplantılarına uygun özellikte yeni renkli diyet programınızı birlikte planlayacağız.

Bu programda amacım sizi hedef kilonuza ulaştırırken; bebeğinizin sağlıklı gelişimini sağlamak, beslenmenizi renklendirip bu özel dönemin tadını çıkartmak!

 

Unutmayın; bebeğiniz ve siz özelsiniz, diyetiniz de size özel olmalı!

 Randevu almak için bizi arayın!