We are Online Market of organic fruits, vegetables, juices and dried fruits. Visit site for a complete list of exclusive we are stocking.

Contact us

Doğum Sonrası Beslenme Danışmanlığı

‘Anne olmak’ Dünyanın en muhteşem duygusu değil mi? Bu harika duyguyu fazla kiloların gölgede bırakmasını istemiyorsanız size destek olmak için buradayım!

Doğumdan sonra kulaktan dolma bilgiler ile aklınız karışıyorsa, nasıl bir beslenme şekli uygulayacağınızı bilemiyorsanız tam da doğru yerdesiniz…

Bebeğinize en temel besin olan anne sütünü vermeye başladığınız bu dönemde unutmamalısınız ki; beslenme şekliniz anne sütünün kalitesini etkiler.

Fazla kilolarınızdan kurtulurken, anne sütünün kalitesinin de artması için ‘size özel’ emzirme dönemi renkli diyet programınızı birlikte oluşturmaya ne dersiniz?

 

  • İlk görüşmede ayrıntılı şekilde doldurduğunuz beslenme değerlendirme formu üzerinden beslenme alışkanlıklarınız, vazgeçilmez besinleriniz, sevdiğiniz besinler, alışkanlıklarınız, yaşam şekliniz, hamilelik ve doğum hikayeniz, bebeğinizin gelişimi, emzirme zamanlarınız, sosyal durumunuz, psikolojinizin beslenme ile ilişkisi, fiziksel aktivite durumunuz, sağlık durumunuz, doktorunuzun görüp önerilerini eklediği son 6 ay içinde yapılmış olan kan bulgularınız, kullandığınız ilaçlar gibi noktalar üzerinde durduktan sonra; bir günlük besin tüketim kaydınızı (tüm gün saatiyle birlikte yediklerinizi ve içtiklerinizi) alacağım.
  • Vücut analizi cihazı ile yapacağım ayrıntılı ölçüm sonucunuzda yağ ve kas dokusu ağırlığınız, BKI değeriniz, bel kalça oranınız, bölgesel yağ ve kas dokusu dağılımlarınız gibi parametreleri anlatıp yorumlayacağım. Tüm bu veriler doğrultusunda ulaşmak istediğimiz hedef kilonuzu belirleyeceğiz. Ve hedef kiloya ulaşmak için hemen yola çıkacak ‘Kişiye özel diyet’programınızı birlikte planlayacağız. Uygulayamayacağınız bir beslenme programı hiçbir işe yaramaz; işte bu yüzden birlikte planlayacağız.
  • Her hafta belirli bir gün belirleyerek düzenli görüşmelerimize de başlıyor olacağız. Haftalık kilo takibinin doğru yapılabilmesi için; randevularımızın aynı gün ve aynı saatte, aynı kıyafetlerle ve aynı tokluk düzeyinde olması önemlidir. Haftalık vücut analizi ölçümlerinizi yaptıktan sonra genel olarak haftanın değerlendirmesini yapıp; bir önceki haftaki kilo alma sonucuna, istek ve önerilerinize, varsa o hafta gerçekleşecek sosyal etkinlikleriniz veya seyahat, iş toplantılarına uygun özellikte yeni diyet programınızı birlikte planlayacağız.

 

Unutmayın; siz ve bebeğiniz özelsiniz, diyetiniz de size özel olmalı!