We are Online Market of organic fruits, vegetables, juices and dried fruits. Visit site for a complete list of exclusive we are stocking.

Contact us

Psikoteknik Testi Zorunlu mu?

Psikoteknik testi, ticari araç sahiplerinin ya da bu araçlara sahip olan işletmelerin, bulundurması gereken zorunlu belgelerden bir tanesidir. bu belge ile birlikte src belgesine de ihtiyaç duyuluyor ve bu konuyu da diğer yazılarımızda ele alıyor olacağız. Belge, sürücü kurslarından temin edilebiliyor ve en az 1 saatlik olmak koşulu ile birçok farklı test ve uygulamadan geçiliyor.

Bu uygulamalar, uzman kişiler tarafından takip ediliyor ve raporlama işleminde de yine uzmanların devrede olduklarını unutmamak gerekiyor. Antalya’da Psikoteknik belgesi, 5 yıl boyunca geçerlidir ve bu süre dolduğu takdirde yenileme gerektirir. Belgeniz olmadığı takdirde bu şekilde trafiğe çıktığınız tespit edildiğinde büyük yaptırımlar uygulanacaktır.

Psikoteknik Raporu Nereden Alınmalıdır?

Antalya psikoteknik şeklinde bir araştırma yapıldığında bu sorunun yanıtı karşınıza çıkacaktır. ‘’Sağlık Bakanlığı tarafından onay verilen kurum ve kuruluşlar’’ gibi sabit bir ifade yer alıyor. bu onaya sahip olan oluşumlardan bir tanesi de sizler de tahmin edeceksiniz ki sürücü kurslarıdır.

Testlerin sorunsuz bir şekilde yapılması neticesinde bu rapor olumlu ya da olumsuz olarak şahıs ve işletmelere sunuluyor. El ve aya koordinasyonu, refleksler, dikkat durumu ve psikoloji gibi detayların ele alındığı bu testler neticesinde, kişinin trafiğe çıkmak için uygun olup olmadığı tespit ediliyor ve rapor da bu doğrultuda temin ediliyor. Aksi bir durum söz konusu olduğunda ise psikoteknik belgesi verilmeyecektir.